Vianočné tvorenie

0
1494
vianočné tvorenie

Tieto Vianoce sú pre mňa veľmi tvorivé. Netýka sa to len vecí, ktoré som robila domov, lebo toho je minimum…ale veľa vecí som vyrábala v knižnici, keďže december je mesiacom tvorivých dielní. Každej triede vymýšľam iné tvorivé dielne, takže si to žiada nové a nové nápady. V tomto článku vám však chcem ukázať len tie vecičky, ktoré boli pre mňa najpodstatnejšie.

1. Adventné vence

tvorenie

Prvý adventný veniec, ktorý som darovala som robila možno nezvyčajne do ružových farieb, no myslím si, že sa to adekvátne hodilo do tých priestorov, do ktorých putoval. Bolo to aj prvýkrát, kedy som si vyskúšala pištoľ. Dala som na neho ružové sviece, dve postavy: Luskáčik a dievčatko, sane, šišky, ružové gule „zasnežené“ ihličie a biele drobnosti. Celý veniec pôsobí jemno a zároveň aj hravo. Venček, s ktorým som pracovala, bol strednej veľkosti, bielej farby.

tvorenie

tvorenie

Druhý veniec je náš doma. Ide o väčší venček ako ten predchádzajúci a je hnedej farby. Sú na ňom červené sviece, šišky, postava na sánkach, ihličie so „snehom“, červené bobule, konáriky a biele drobnosti. Pre mňa je červená farba klasická farba Vianoc a preto som aj domov vyrábala veniec do červeno-biela. Nenašiel sa nikto, kto by s ním nesúhlasil a preto sa aj používa a zapaľujú sa na ňom sviečky.

tvorenie

tvorenie

2. Adventný kalendár

Tento rok som narýchlo robila adventný kalendár pre priateľa. Minulý rok mal taký darčekový, že každý deň dostal niečo zabalené a neboli v tom len sladkosti. Tento rok sa skôr jedná o citový kalendár. Každé jedno políčko znázorňuje text, v ktorom je napísané, prečo ho ľúbim. Ale priznávam, že je lajdácky vyrobený. Sú to dva A4 papiere zošité červenou niťou, okraje sú zvýraznené vianočnou páskou, políčka sú narysované a zvýraznené a v nich sa nachádza červený papierik s číslom a textom. Nie je to možno najoriginálnejšie vyrobené a vymyslené, ale účel to plní a myslím, že to aj viac poteší ako čokoláda, alebo mini darčeky.

tvorenie

3. Mikuláš na vianočnú poštu

Poslednou vecičkou, ktorú som vám chcela ukázať je vyrobený Mikuláš, ktorý putoval do knižnice a teraz do neho vhadzujú deti papieriky. Na tých papierikoch však nie sú želania pre nich, ale pre niekoho iného. Snaží sa im to ukázať to, že Vianoce nie sú len o nich a nie sú len sebecké, ale že oni majú myslieť aj na iných ľudí…a úplne stačí, ak tým iným človekom je ich mamina, tatino, súrodenec či kamarát.

Potrebovala som samozrejme veľkú krabicu, ktorú som oblepila červeným papierom. Ďalej som potrebovala biely papier, ktorý som vystrihla do tvaru brady a oblepila ho vatou. Na ružovú tváričku a ústa som použila tvrdý papier, aby to sa v prípade úst dalo „tvarovať“ a mohli zostať otvorené. Do krabice som urobila dieru tam, kde sú ústa. Dorobila som ešte líčka, očká a obočie. Najprv som chcela dať klasickú kúpenú čapicu navrch, no potom som si to rozmyslela a s bratom sme ešte dorobili biskupskú a nakoniec stačilo už len z tvrdého papiera vystrihnúť ruky a vložiť do nich obálku s textom Vianočná pošta. Celý Mikuláš bol na svete a teraz si plní svoju misiu medzi deťmi.

tvorenie

tvorenie

Toto boli pre mňa také základné vyrobené vecičky týchto Vianoc. Oproti minulých som teda aj niečo spravila 😀 😀 😀 . Úplne sama som robila adventný kalendár, brat mi pomohol s biskupskou čiapkou a s maminou sme lepili veci na veniec. Nerobila som to tak úplne sama a myslím, že tak je to aj správne. Lebo ďalší človek môže priniesť aj ďalšie a možno aj lepšie nápady.

Každá z vecičiek plní svoj účel a som rada, že i potešili tých, ktorým boli venované.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu