Ubytovanie Praha – City Centre

0
1185
city centre praha

 

Ešte v júli som absolvovala krátky trip do Prahy a v článku, v ktorom som sa o ňom zmieňovala, som napísala, že sa vyjadrím aj k hotelu, kde sme boli ubytovaní. Ten čas konečne nastal a toto je môj krátky názor na hotel City Centre v Prahe. Rada by som sa tu vyjadrila k trom veciam – recepcia, izba a jedlo.

Základné informácie

Ubytovaní sme boli v hoteli od 14.-16. júla 2019. Jednalo sa o izbu s manželskou posteľou pre dve osoby. Cena za toto ubytovanie bola 109€ vrátane raňajok. Hotel sa nachádza na ulici Revolučná 4 (Námestie republiky), táto poloha je veľmi výhodná, pretože je to kúsok od starého centra. A aj cena na pomery Prahy bola veľmi príjemná. Poďme sa pozrieť na plusy a mínusy, ktoré som ja zachytila v tomto hoteli.

Fotografia ubytovania z fotogalérie
fotografia je stiahnutá z booking.com
Recepcia

Čo sa týka s priebehom rezervovania izby, tak som mala problém s kartou, ktorú mi z nejakého dôvodu hotel neakceptoval. Možno to, že bola debetná a prijímajú platby asi len cez kreditné?…fakt neviem, kde bol problém. A ani sme na to neprišli. Priateľ tam volal ohľadne tohto problému a reakcia recepčnej nebola úplne namieste. Povedala mu, že ona na to nemá momentálne čas, že to bude riešiť až nasledovný týždeň. Ja som z toho bola nervózna, šla som to riešiť do banky, tam nebol žiaden problém, takže som bola zaskočená takouto „ochotou“. Pritom možno stačilo povedať, že akceptujeme len kreditky. Zaplatili sme to potom druhou kartou a nebol problém, avšak samotný telefonát s hotelom sa neniesol vo veľmi príjemnom duchu.

Čakal nás ešte aj fyzický kontakt, ktorý som vnímala rôzno, podľa toho, kto momentálne sedel na recepcii. Prišli sme tam v predstihu, vedeli sme, že asi nás nebudú vedieť ubytovať (bolo to asi hodinu pred), no aj tak sme sa spýtali. Nemohli sme ešte ísť do izby, tak sme hneď vedľa sedeli a pozerali sa na to, ako sa recepční hrá na pc. Nemal ani toľko, že keď videl, že už je doupratované, prešla hodina nášho čakania, že by nás vôbec zavolal. Nakoniec sa nám podarilo ubytovať, dal nám kľúčiky aj so základnými informáciami (kde sa nachádza izba, kedy a kde sú raňajky…) a my sme sa ocitli v izbe.

Problém s recepciou sme počas pobytu nemali žiadny. Zamestnancov sa tam vystriedalo niekoľko, no ostatní boli milí, vždy sa pozdravili a keby niet tej telefonickej komplikácii a nezáujmu prvého recepčného, s ktorým sme sa stretli, tak by som nemala tomuto hotelu v tejto veci čo vytknúť.

Fotografia ubytovania z fotogalérie

Izba

Izba a jej zariadenie bolo v poriadku. Zhodovala sa s fotkami, ktoré hotel ponúka na internete. Nemali sme žiaden problém. V kúpeľni bolo všetko v poriadku a rovnako nebol problém s elektronikou. Izbami každý deň prechádza upratovačka, takže nielen na izbe, ale po celom hoteli bolo čisto.

Avšak aj v tomto prípade sa našiel problém. Bolo veľmi nepríjemné, že sme do vlastnej izby počuli to, ako niekto vo vedľajšej chodí a zatvára dvere. Rovnako sme všetko počuli, čo sa dialo na chodbe. Nebolo to príjemné, najmä ak ste už chceli spať. Mňa to niekedy dokonca vyplašilo, lebo som si myslela, že v noci je niekto v našej izbe. Jedinou chybou izby boli teda tenké steny, inak tam bolo naozaj čisto a zariadenie úplne postačovalo na víkendový pobyt. K cene nanajvýš primerané.

Fotografia ubytovania z fotogalérie

Jedlo

Hotel ponúka v rámci ubytovania aj stravovanie vo forme raňajok (švédske stoly). Ponuka je pestrá, máte na výber sladké, slané, kávu, čaj…proste, to čo je zvyk pri švédskych stoloch. Možno, že z toho nepadnete na zadok, ale najete sa poriadne a aj chutne. Ak však idete počas sezóny, tak sa pripravte na to, že možno si postojíte, kým nájdete miesto na sedenie. Nám sa to nestalo, len sme videli, že tak niekoľko ľudí čaká. Bola tam dosť tlačenica, lebo dve miestnosti, kde sa nachádzajú stoly so stoličkami sú menšie. My sme tam zažili zájazd deciek z Nemecka a tie zabrali všetok priestor. Ak však máte šťastie a hotel je prázdnejší, tak si raňajky budete môcť aj vychutnať a neponáhľať sa.

Fotografia ubytovania z fotogalérie

Tieto tri aspekty som sa snažila vložiť aj do hodnotenia na booking.com. Čo je určite veliké pozitívum tohto hotela je jeho situovanie. Máte všetko po ruke. My sme mestskou išli len na Vyšehrad, inak všetky „záležitosti turizmu“ sme obehali pešo. Aj napriek drobnostiam, ktoré mne prekážali, si myslím, že ubytovať sa v tomto hoteli nie je chyba. Máte tu všetko, čo potrebujete na pár dní. My sme tu boli chvíľu, preto sme nemali čas zošalieť z tých zvukov dvier, čo sme stále počuli. 😀 😀 Inak, čo sa týka ubytovania, v ktorom som predtým bývala v Prahe, tak to bolo pre mňa lepšie a bolo u Dominikánov, v samotnom centre centra. Vychádza to ešte lacnejšie, má to ešte lepšiu polohu, recepciu má veľmi ochotnú, jediné raňajky si musíte urobiť v spoločnej kuchynke.

Hotel City Centre som na booking.com ohodnotila:

Príspevok s mojimi pocitmi z Prahy si môžete prečítať v tomto článku.

Ďakujem za prečítanie môjho hodnotenia a prajem ešte pekný deň,

 

Slávka

 

zdroj obrázkov:

Fotky boli použité z City Centre Praha