Ubytovanie Košice – Privilege

0
1323
Na konci roka som absolvovala jeden výlet v okolí Košíc. Na každé miesto sme išli z tohto stáleho bodu, čím bol hotel Privilege. Vybrala som ho náročky pre jeho vynikajúce hodnotenia, 4 hviezdičky a rímske kúpele. Stál za tie peniaze?

Základné informácie

Jedná sa o tento hotel.

Hotel sa nachádza cca. 30 minút pešo od centra, blízko hokejového štadióna. Pôsobí, že je trocha od ruky, vôkol neho sú len cesty a zastavané miesta. Prírody tam je bohužiaľ úplné minimum. Hotel si však tento nedostatok snaží kompenzovať svojimi službami a vnútorným priestorom izieb, reštauráciou či wellnessom, ktorý ponúka. Pobyt pre dve osoby na 3 noci vyšiel 249,57 €. Išlo o klasickú izbu pre dve osoby, s raňajkami a vstupom do kúpeľov.

Recepcia: 

S recepciou sme nemali za celý pobyt žiadny problém. Boli k nám ústretoví i keď vzniklo trochu menšie nedorozumenie, lebo práve na bookingu majú, že strhajú peniaze už pri rezervácii a tie peniaze práve neboli strhnuté a ja som potom nevedela, či im ešte prídu, alebo tam sa to má hneď riešiť…proste vo mne zmätky, tak sa to nechalo na ďalší deň. Nenaháňali nás s platbou. Všetko jasne a stručne vysvetlili. Nie je čo vytknúť. 🙂

Izba

Izba vyzerala úplne ako na fotkách. (všetky fotky, ktoré sú na bookingu sú totožné so skutočnosťou pri tomto ubytovaní) Ide o priestrannú izbu s veľkou manželskou posteľou, minichladničkou, so skrinkami a veľkou skriňou. Keď sme sa pozreli von oknom, tak sme mali pohľad rovno na parkovisko (ktoré vidíte na titulnej fotke príspevku) a okrem neho sme videli i na dosť frekventovanú cestu. Tá nás však svojim hlukom vôbec nevyrušovala, rovnako ani svetlá, lebo závesy všetko svetlo zachytili. V izbe bola samozrejme aj telka. Ja som v tejto veci úplne nenáročná a aj keby tam nebola, tak svet sa nezrúti a dovolenka by prebehla bez problémov. Ak však patríte k druhej skupinke ľudí, tak vás môže potešiť, že išla bez problémov (áno sú hotely, ktoré majú TV a popritom im nefunguje). Prejdem k dvom mínusom, ktoré sa spájajú s ubytovaním. Jeden v podstate nie je ani taký problém… no niekedy na izbe bolo neuveriteľne teplo. Až primoc. Viackrát sme otvárali okná, lebo na také teplo nie sme zvyknutí. Druhá vec sa dá už považovať za problém a ten spočíval v sprchovom kúte. Keď sme prišli z wellnessu a išli sme sa osprchovať, tak niekedy bol veľmi slabý prúd vody, alebo druhá možnosť, voda bola studená. Neviem, či to bol problém, ktorý sa týkal len jednej konkrétnej izby, alebo viacerých, no bolo to nepríjemné.

Jedlo

V rámci jedla sme mali zabezpečené raňajky, ktoré boli v cene ubytovania. Boli formou švédskych stolov a našli ste si tam slané aj sladké. Nevravím, že to bol nejaký luxus, no myslím, že každý by si tam našiel niečo a nikto by neodchádzal z raňajok hladný. Jednoducho povedané: svoj účel splnili. Vyskúšali sme však aj samotnú reštauráciu. Boli sme v nej dvakrát na večeru a vždy sme dostali chutné jedlo. Okrem toho, že bolo chutné, tak sa kuchyňa snažila aj o to, aby to pekne vyzeralo. Musím teda konštatovať, že navečerať sa tam bolo pre mňa viac ako tie raňajky.

Na záver ešte musím povedať, že v cene ubytovania boli aj rímske kúpele. Okrem ubytovaných návštevníkoch ich navštevovali aj ľudia „z vonka“. Tento wellness sa skladal z niekoľkých sáun, teplých ležadiel, oddychovej zóny a pre odvážnejších, ktorí nemali problém s nahotou tam bol aj väčší bazén a vírivka. Mne osobne tam stačilo stráviť hodinku, lebo na mňa to je neuveriteľné teplo a nechcem zbytočne zaťažovať srdce. Svoj účel vrámci oddychu a nejakého „vypnutia“ to splnilo. To bolo pre mňa najpodstatnejšie, trochu si oddýchnuť.

 

Napokon moje hodnotenie na booking.com vyzeralo takto:

Hotel Privilege bol dobrou skúsenosťou spomedzi hotelov, ktoré som navštívila. Je najmä vhodný pre tých návštevníkov/turistov, ktorí majú vyššie nároky, chcú si oddýchnuť a nevadí im, že hotel nie je úplne blízko centra. Zaručene sa tam však stretnete s milým personálom a pochutíte si na dobrej večeri. Jediné, čo tam teda tak škrípalo bola sprcha a možno trochu aj to prostredie, len za to už ten hotel nemôže.

 

Titulná fotka je z booking.com .