Týždeň vo fotkách

0
1119

17.9. – 23.9. 2018

Varšava
Tento týždeň začal 9 hodinovou cestou do Varšavy. Išlo o výlet, ktorý bol spojený aj s mojimi narodeninami. Pred rokom som v deň svojim narodenín tiež takto išla do Poľska, ale do Krakova a Osvienčimu. Miesto, kam sme šli som viacmenej vyberala ja. A nemala som úplne jasné predstavy toho, čo nás tam bude čakať. Ubytovanie sme mali apartmán v bytovke, ktorý sa nachádzal nie ďaleko od starého mesta. No a výhľad môžete posúdiť z fotky.
Varšava
Varšava mala niekoľko príjemných miest na oddych. Muselo sa to aspoň čiastočne vyrovnať ruchu, ktorý sa niesol ulicami tohto rušného mesta. Jedna z frekventovaných ciest sa nachádzala aj pri našom ubytovaní, teda sme jasne počuli vytrubovanie automobilov. Veď sme aj sami zažili cesty tohto  mesta. Na tejto lavičke som si posedela dvakrát. Najprv takto na pózovanie a potom mi zapózovala káva 😀 😀
Varšava
Keby mám vypísať najkrajšie miesta Varšavy, tak by to bola určite stará časť mesta, kde sa nachádzal aj takýto park miniatúr, potom park fontán a kráľovské rezidencie. Ak by vás zaujímalo viac toho, čo som pofotila za tri dni vo Varšave, pozrite si článok Photoreport Varšava.
notebook
Po príchode domov som väčšinu času trávila na blogu, čítaním iných blogov, čítaním kníh a chodením von. Články, ktoré vyšli počas tohto týždňa boli štyri, z toho dva prednastavené a dva, ktoré som napísala po príchode z Varšavy. Jeden z nich som už spomenula – Photoreport Varšava a druhý bol vytvorený vďaka viacerým ľuďom, ktorí prispeli svojimi odporúčaniami a dal sa dokopy článok – Jesenná inšpirácia na čítanie. Bude mať i pokračovanie 30.9. 2018
koláč
Na konci týždňa ma premohla chuť na pečenie a upiekla som jablkový koláč, ktorý sa mi podaril i napriek tomu, že neznášam, keď musím mať rozvalkané cesto a prenášať ho do formy na pečenie. Nepatrím k takým šťastlivcom, aby to bolo dokonalé.
Na záver ešte knihy, ktoré som prečítala. Nič som neprečítala, keď som bola odcestovaná. Ja nedokážem počas nejakej dovolenky čítať, preto ma zaráža, keď si niekto berie aj 5 kníh na týždeň niekam… Takže tieto dve som čítala po tom, čo som sa vrátila. Hojenie zranených emócií som prečítala celé. Ohodnotila by som to 4/5, pretože i keď to bolo zaujímavé, niektoré pasáže mi tam úplne nesedeli a niekedy mi to prišlo také rozhádzané. Geniálnu priateľku som rozčítala a čakajú ma aj ďalšie časti na stole. Je to určite zaujímavejší pohľad na písanie ženskej literatúry a keby sa takto písali aj slovenské romány pre ženy, tak by som voči nim možno neprechovávala hlbokú averziu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu