Týždeň vo fotkách

0
1253
týždeň vo fotkách

Týždeň vo fotkách

  • 26.8. 2019 – 1.9. 2019

Obľúbená fotka týždňa

miesto týždňa

Tých obľúbených fotiek za týždeň je viac, no túto som vybrala, pretože sa v nej spojili dve obľúbené činnosti, a to čítanie a cestovanie. Fotená som bola na Červenom Kameni, čo je naozaj pekný hrad so zaujímavou históriou. Knižka, ktorú držím v rukách sú Búrlivé výšiny od Emily Bronteovej. A i keď Červený Kameň nepripomína prostredie deja tejto knihy, tak knižka si zaslúži hradnú fotku.

Miesta týždňa

Ako prvú som sem dala Trnavu, i keď väčšinou tam chodíme len po ceste buď keď niekam ideme alebo cestou späť. V tomto prípade sme sa vracali z hradu Červený Kameň a keďže nám chutí zmrzlina v Trnave, tak sme išli na zmrzlinu. Nakoniec sme k tomu pridali aj nákupy…no zmrzlina bola prvoradá. A mám teda spravenú už aj fotku s názvom mesta, i keď to bolo celkom problematické odfotiť. Stále sa nám do fotiek hádzali traja chlapci, ale nakoniec ich pochytali mamičky a my sme mohli cvaknúť.

trnava

Mne sa Trnava páči samozrejme kvôli historickému centru…inak ju vôbec nepoznám. Vždy keď som tam, tak jedine v týchto končinách sa pohybujem. Najhoršia návšteva bola určite vtedy, keď som tam šla do knižnice, pretože som potrebovala jednu knihu kvôli bakalárke a bola len prezenčne..Inak tá kniha bola príšerná a rýchlo som to tam musela prečítať…ešte aj preukaz som bola nútená si urobiť a celá tá budova, kde sa nachádza knižnica mi prišla chaotická. Prvá a posledná moja návšteva to bola. Čiže ten preukaz som ani nevyužila, len som im prispela členským..

trnava

Ale kostolíky a množstvo vežičiek, ktoré trčia, to je prekrásne. Z tohto pohľadu je to veľmi krásne mesto. Druhá vec sú ich fanúšikovské základne a ich správanie, aké zvyknú ukázať.

Okrem Trnavy som sem zaradila aj Nitru. Tu som bola dvakrát. Raz kvôli knižnici a potom v nedeľu, kedy sme si išli sadnúť do Sahary. Bola som v tomto podniku prvýkrát, ale nemôžem povedať, že som sa tam cítila úplne vo svojej koži. Úplne stačila hodina, lebo už som mala pocit, že vzduch je ťažší, vetranie bolo oničom a len z toho začala bolieť hlava. Táto fotka je však robená na Piaristov, ktorý v centre ešte predstavujú architektonicky jednu z dominánt, no začínam mať pocit, že zachvíľu ich paneláková džungľa taktiež zhltne.

nitra

Dobrodružstvo týždňa

Krásny výlet sa nám podarilo zorganizovať v sobotu. Ja by som veľmi chcela vidieť Budmerice, no ani neviem dokedy sa tam plánuje stále pracovať a preto som hľadala nejakú alternatívu, kam by sme sa išli pozrieť. Nakoniec voľba padla na Červený Kameň, ktorý sa nachádza veľmi blízko Budmeríc. Vyšlo nám počasie, vyšiel nám hrad a boli sme veľmi spokojní. Kupovali sme si prehliadku izieb aj pivníc, tak sme videli aj najväčšie pivnice v strednej Európe. Ak neviete, kam ísť a zaujímate sa o históriu, tak vám určite odporúčam toto miesto. Je vhodné aj pre deti. Je tam množstva miesta na oddych, zeleň, máte sa kde najesť aj napiť. V prípade, že by ste išli autom, tak sa tam nachádza veľké parkovisko zadarmo.

červený kameň

*neviem prečo, je také ťažké spraviť kolónku ZŤP… vo veľa prípadoch som buď dieťa alebo senior a potom má z toho niekto obrovskú radosť a vysmieva sa mi

červený kameň

Jedlo týždňa

Presun do gastronómie. Tu je niekoľko tipov, kde sa oplatí napapať.

Hotel Stardust  aj keď často chodím na obedné menu, tak neviem prečo, ale tomuto miesto som sa vždy nejako vyhla. A už som to chcela zmeniť a vyskúšať, ako tam varia. Prvú skúsenosť už mám a musím povedať, že som bola veľmi milo prekvapená. Chutilo to super. A možno ste aj vy zvyknutí, že väčšinou to menu len tak hodia na tanier a celé tak narýchlo je to urobené. No a v tomto prípade to doniesli celé naaranžované, čo v niektorých reštauráciách aj keď mimo menu prídete, tak také jedlo nedostanete. Obsluha bola tiež rýchla, no a chuť ako nebíčko v papuľke. Inak to bola bravčová panenka obalená v slaninke s opekanými zemiakmi, zeleninou a cibuľovou omáčkou. Jediné, čo som nechala a nijak mi do toho nepasovalo, bola tá omáčka.

jedlo

Druhé miesto, ktoré stojí za navštívenie je Pizzeria L´Infinito v Komjaticiach. Je to talianska reštaurácia, ktorá aj chutí taliansky. My sme mali trochu smolu, pretože sme chceli pizzu, no tú už nerobili, lebo bol večer a na druhý deň už mali dovolenku. Tak to všetko cesto sa minulo skôr ako sme prišli my. Dali sme si napokon cestoviny. Ja som mala len so syrom, rukolou a talianskou omáčkou, ktorá je o niečo sladšia ako naše. V Taliansku sa predávajú všade a aj ja som si z nich doniesla dosť domov, takže tá chuť mi prišla už prirodzená. No keď som ju jedla prvýkrát, tak to bolo iné. Najedli sme sa však z toho poriadne a bolo to chutné. Chceme tam ešte ísť niekedy aj na tú pizzu, lebo tá je dosť ospevovaná.

Ak by ste tu však chceli platiť stravnými lístkami, tak nepochodíte. Prijímajú len hotovosť a platbu kartou.

jedlo

A napokon už spomínaná zmrzlina.

jedlo

Pitie týždňa

A keď som už dala jedlo, tak pridám aj pitie. S kamoškou sme sme šli pozrieť novú /staronovú kaviareň, keďže sa to prerábalo. Pri káve sme síce neskončili, no ani konštatovanie, že by sa tam niečo zmenilo neprišlo. Napokon sme skončili pri pivku a debate o všetkom možnom. Obsluha však bola veľmi milá a my sme mali komornú atmosféru v dvojici :D:D .

pitie

pitie

Keďže aj tú kávu pijem každý deň, tak výnimka nenastala ani v deň výletu. Na Červenom Kameni sme si vychutnali takúto kávu so sebou. Musíte tam trošku počítať s prirážkou, keďže konkurenciu tam veľmi nemajú. Bola však dobrá a po dlhom dni sa nám náramne hodila.

pitie

Pivo, káva a teraz čaj. Písala som, že v Sahare nebolo úplne najpríjemnejšie, no zato čaj som mala peckový. Dala som si marocký a ten bol fantastický. Nepamätám si, že by som niekedy taký pila. Bol teplý, no zároveň aj veľmi osviežujúci a padol mi veľmi dobre. Ak by ste teda mali chuť na čaj, tak vám jednoznačne odporúčam toto miesto.

Návšteva týždňa

knižnica

Do návštevy týždňa som dala knižnicu. Ja síce pracujem v Zámkoch v knižnici, no s kamarátkou chodíme každý mesiac aj do nitrianskej. Je to už taký náš malý zvyk a vždy tam strávime minimálne tú hodinu. Tento mesiac som si od nich vzala 4 knihy – Tajomstvo domu na Foster Hille, Anna v Avonlea, Východ a na Pár krokov. Inak sa veľmi teším, že mám niekoho, kto má rovnaký záujem o knihy a celé toto navštevovanie vzniklo spontánne, nenútene, čiže to tak malo byť.

Knihy týždňa

Do kníh týždňa zaraďujem dve knižky, obe som prečítala a na obe som mala rozdielny názor.

Víš, že tě miluju? bola knižka, ktorá je súčasťou prebiehajúcej štafety. Som veľmi vďačná, že som sa takto mohla zúčastniť, i keď kniha vo mne nezanechala pozitívne pocity. Pre mňa bola príšerná 😀 :D, verím tomu, že zvyšným babám sa viac zapáči. A som úprimne rada, že je to zamnou. Čo mi urobilo veľkú radosť je, že mi písala baba, ktorá si ju brala po mne a bola natešená, lebo jej balíček prišiel celý prevoňaný čajmi. Tak som veľmi rada, že som jej urobila tým radosť. A toto mi úplne vynahradilo tú nechuť z knihy, že som urobila ďalšej štaferárke radosť obyčajnými čajmi.

knihy týždňa

Druhá kniha Na pár krokov je už niečo úplne iné. Nie som z nej tak nadšená ako niektorí čitatelia, ale bolo to pekné, poučné a myslím, že to dá oveľa viac ako predchádzajúci titul. Ja už na túto knižku mám aj rozrobenú recenziu, lebo si myslím, že si ju zaslúži. Či už sa vyzdvihne to dobré, čo prináša, alebo aj tie malé chybičky, ktoré ju podľa mňa neobišli, je to v rámci young adult literatúry vydarený kúsok.

knihy týždňa

  • aktivita týždňa x
  • nákup týždňa

x

Ďakujem za prelistovanie fotiek môjho týždňa. Dúfam, že sa vám to páčilo a poteším sa, ak si nájdete čas aj na ďalšie články, ktoré vám chcem sprostredkovať. 🙂

 

Slávka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu