Štafeta – Stratené svetlo

0
941
stratene svetlo

Rada by som v tomto článku zhrnula moje dojmy zo štafety, ktorú som štartovala na instagrame ( bolo to už dosť dávno, no nejak som si nenašla čas na článok..) a ďalej bude pokračovať v knižnici. Jednalo sa o knihu Stratené svetlo a posúvali sme si ju štyri čitateľky. Nebola to moja prvá štafeta, predtým som sa zúčastnila štafetového čítania raz s knihou Vieš, že ťa milujem?

 

, kedy sa mi kniha naozaj nepáčila. Potom som robila dve štafety v rámci knižničného klubu Puella s knihami – Kráska a geek (super knižka, odporúčam vám ju) a s knihou Dievča z atramentu a hviezd. I tieto dve knihy putujú už medzi ďalšími čitateľkami. Stratené svetlo bola prvá moja štafetová kniha, ktorá bola určená  pre dospelého recipienta.

Ďalšie štafetárky boli:     Alča – melancholic-lady.blogspot.sk

Michaela – @citam_knihy_michaela

Miška – @miska_cabakova

Aké boli moje dojmy po prečítaní knihy?

Pre mňa bolo toto čítanie trápenie, i keď sa jedná o ľahkú literatúru, ktorej dej ide rýchlo. Nesadol mi štýl autorky, ako ani jej protagonisti. Hlavná hrdinka mi neustále liezla na nervy a nedokázala som s ňou v ničom súcitiť. Škoda, že nemala toľko v sebe, aby bola úprimná k svojmu okoliu…Každopádne som z tejto knihy necítila „literárne potešenie“. Dokonca som si myslela na 111. strane, že ma to začne baviť…no vydržalo to len niekoľko strán. Nudné s ľahko predvídateľným záverom.

1.5/5

Názory štafetárok –

Alča: „Táto kniha bola pre mňa literárnym utrpením. Už len pohľad na ňu mi spôsoboval úzkosť. Hlavní protagonisti mi boli maximálne nesympatickí, v podstate som sa nič nové nedozvedela. Jeho by som najradšej prefackala a ju poslala k psychológovi. Akože, vôbec nechápem, aký má zmysel vydávať takéto knihy. Literatúra by mala potešiť alebo poučiť, prinajmenšom. Celé zle!

0.5/5

Miška: „Knižka sa mi neskutočne páčila, keďže milujem romantické knihy. Tento príbeh bol skvelý, čítal sa veľmi dobre. Pre mňa boli hlavní hrdinovia super, aj keď Lucy nevedela zo začiatku, čo chce. Len koniec mohol skončiť inak. Škoda, že tam nebolo napísané, ako to pokračovalo vo vzťahu hlavných hrdinov. Ale knižka bola TOP.“

5/5

(mierne som text upravila, lebo prezrádzal dej)

Michaela: „Poznáte to, keď je niečo také hrozné, až sa vám to tak trochu páči? U mňa to bola táto kniha. Nesadol mi štýl písania a o hlavných postavách ani nehovoriac. Ich správanie bolo otrasné. Ale ja som sa krútiac hlavou nad ich správaním aj pobavila 😀 . Inak to proste nešlo.“

2/5

Niekoľko poznámok z knihy:

Ja nechcem taký život, nechcem tvoriť to, čo sa predáva. – Michaela – To sa mi páči.

Bola by som súhlasila so všetkým, o čo by si vtedy požiadal. – Michaela – Hlúpa hus! A ešte aj strašne naivná..chlap s ňou nakoniec bude robiť čo chce a jej zostanú slzy pre plač.

Miška – Noo súhlasím. Je strašne naivná a príliš mu dôveruje.

S jeho pomocou si predával fotografie do prestížneho newyorského týždenníka Village Voice. – Alča- Nehovoril náhodou, že nechce tvoriť to, čo sa predáva?

Mám v sebe čosi zlomené. – Michaela – Ty si narušený celý

To robí láska. Človek má pri nej nekonečný pocit sily, akoby bol celý svet stvorený iba preňho, akoby mohol dosiahnuť čokoľvek a každý deň zažívať zázraky. – Slávka – Len v tejto knihe nemám pocit, že je láska vyjadrená ako ten najhlbší cit, na ktorom rastie vzťah.

Miška – táto časť sa páči aj mne.

Ďakujem babám, že sa pridali do štafety, že svojimi podnetmi ju obohatili a budem rada, ak sa zapoja aj pri ďalšej. Hádam vyberiem už lepšiu knihu. 😀 😀 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu