Rozprávky, ktoré prehovárajú do duše

0
2490

Rozprávky sú mnohokrát viac určené dospelým ako deťom. Potvrdzujú to i výroky, ktoré do týchto príbehov sú vložené. Či už ide o knižné, alebo televízne predlohy, je dobré ak niektorá z myšlienok utkvie i v hlave. Ja som do tohto článku vybrala päť, ktoré sú inšpirujúce a určitým spôsobom ma motivujú aj v mojom živote. Verím, že mnoho z nich budete poznať aj vy, keďže ide o dosť známe výroky.

,,Si odvážnejší ako dúfaš, silnejší ako vyzeráš a múdrejší ako si myslíš.“

Medvedík Pú

Vždy je potrebné si dostatočne veriť. Nie úplne preháňať, ale nebáť sa aj sám sebe povedať, že som v niečom dobrý. A veď aj prečo nie? Najmä tí, ktorí sú k sebe a k okoliu príliš kritickí, trpia menejcennosťou a strachom. Nevidia svoje kvality v tom, že sa porovnávajú. No a porovnávajú sa vždy len s lepšími, čo ich v konečnom dôsledku posúva ďalej. Keď sa im však niečo nepodarí, veľmi sa obviňujú a neveria si. A veriť vo svoje kvality, posúvať ich a aj sa pochváliť môže viesť k väčšiemu šťastiu. Preto si odvážny, silný a múdry na to, aby si si splnil svoje sny.

,,Keď ťa život zrazí dole, vieš čo by si mal spraviť? Neprestávaj plávať!“

Dory

Veľké slová od malej rybky. Nechať sa poddať nejakej zložitej situácii je určite ľahšie a na prvý pohľad aj lepšie riešenie. Radšej vopchať hlavu do piesku a snažiť sa uniknúť problémom, ktoré by sa ajtak vrátili ako bumerang, však nie je v ničom efektívne. A to, čo by mohlo byť vyriešené skoro, sa takto len naťahuje a strpčuje oveľa viac život. Skoro každý má nejakú nepríjemnú skúsenosť, kedy sa naozaj musel vzoprieť a dať zo seba čo najviac. U mňa to je najmä choroba, ktorá ma niekedy zrádza a naozaj sa cítim ňou priškrtená, limitovaná a iná voči druhým. No plávam s ňou a to, že ma mohla zabiť je len dôkaz toho, že som v určitom bode nad ňou i zvíťazila.

,,Nezáleží na tom, ako veľmi tvoje srdce smúti. Keď vydržíš veriť, sen sa stane skutočnosťou.“

Popoluška

Jeden z citátov, ktorý mi je veľmi blízky. Keďže tých snov mám niekoľko a mám pocit, že i dosť veľa, niekedy nastane chvíľa, že o nich začnem pochybovať. A taktiež pochybovať o sebe, či si ich dokážem splniť. Avšak viera v nich mi stále nevyhasla.

,,Nenechaj ostatných definovať tvoje hranice len preto, odkiaľ pochádzaš. Jediné hranice sú v tvojej duši.“

Gusto

A i tie v duši sa dajú neustále posúvať. Stačí sa zamerať na jeden cieľ, ísť za ním a neustálym zlepšovaním ukázať aj okoliu, čo všetko sa dá dokázať s vierou v seba a drinou, ktorá sa vkladá do úsilia niečo dosiahnuť. V prvom rade však ide o seba samého, a okolie preto nie je nijako dôležité.

,,Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné.“

Líška

Výrok, ktorý ma vo svojom živote najviac upútal a ovplyvnil je určite z Malého princa. Je veľmi známy, a ak ste čítali alebo videli Malého princa, určite si ho pamätáte. Nič iné sa k nemu nedá povedať, len toľko, že je to absolútna pravda. Najdôležitejšie je to, čo sa skrýva vo vnútri človeka a len týmto vnútrom sa dá pozerať na niekoho iného…

Rozprávky, ktoré prehovárajú do duše - duša ženy

Zdroj obrázkov: dušaženy

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu