recenzia – Pekáreň v Brooklyne

2
624
pekáreň v brooklyne

Julie Caplinová – Pekáreň v Brooklyne

Vstúpte do voňavej pekárne, kde už na vás čaká kávička, koláčiky a príbeh plný lásky.

Na Pekáreň v Brooklyne som sa veľmi tešila. Z prvej knihy Kaviareň v Kodani som bola nadšená, a to nadšenie som dúfala aj z príbehu, kde je hlavnou hrdinkou Sophie. Čitateľ ju spoznal už v Kodani, kde vystupovala ako gastronovinárka a Katina priateľka. Hneď zhurta však musím povedať, že som zostala trochu sklamaná. Nesadol mi New York, nesadla mi romantická linka príbehu a autorka pre mňa úplne pokazila postavy. Čo sa však nezmenilo je to, že Julie Caplinová píše oddychové romány, ktoré sa veľmi rýchlo čítajú. Čitateľ sa pri nich nenudí, i keď ho zrovna sklamú.

Práve tie sklamania trochu predstavím. Tento príbeh je podľa mňa neuveriteľne predvídateľný a tým pokazí samotné čaro romantiky, ktorá sa pred čitateľa stavia. Romantika je poskladaná na vzorci: sexi chlap, ktorého každý chce, ale on nikoho nechce, lebo neverí na vzťahy/ baba, ktorá bola podvedená, no je neskonalá romantička a preto aj keď vie, že riskuje, prekoná strach, pretože je pre ňu láska dôležitá. Vualá…ako to asi skončí? Pre mňa autorka zvolila zbytočné naťahovačky, ktoré mi už liezli hore krkom. Bohužiaľ. Ďalšie mínus oproti Kodani som videla v atmosfére. Áno, toho koho láka Amerika, u neho ten pocit môže byť rozdielny. U mňa to Kodaň neprekonalo. Tam, čo riadok, to chuť sadnúť do lietadla a odísť na niekoľko mesiacov 😀 😀 . Amerika – nič. Malo to práve opačný efekt, lebo v tom príbehu bolo dosť povrchnosti, či už materiálnej, vzťahovej, ale z časti aj pri vykresľovaní postáv, takže som z toho napokon mala dosť zmiešané pocity. A celkovo Amerika vo mne vzbudzovala veľkú uponáhľanosť, pričom som sa cítila až nepríjemne. Nakoniec by som sa ešte pristavila pri hlavnej hrdinke Sophie… Boli momenty, kedy som ju mala naozaj rada. Bola odhodlaná, cieľavedomá, milá, ale niekedy, akoby ani nerozmýšľala. Môžem to jednoducho zhrnúť, že ja z tejto knihy mám úplne zmiešané a rozčarované pocity.

pekáreň v brooklyne

Medzi plusy tohto titulu by som zaradila ľahkosť štýlu. Knižku máte prečítanú za jeden deň a nenudíte sa pri nej. Veľmi ľahko vás vtiahne dej a niekoho môže osloviť aj téma koláčikov a pečenia. V jednotlivých situáciách sa viete stotožniť s hlavnou hrdinkou a musíte ju v jej húževnatosti obdivovať.

„Na koláčikoch je niečo výnimočné. Vyjadrujú lásku. Sú sladučké a dobré. Niečo ako maličké príručné objatie. Koláčiky sa pečú na Vianoce, oslavy, sviatky a narodeniny. A tiež na svadby. Koláčiky sú tu na to, aby vytvorili šťastné dni. Svet potrebuje viac šťastia.“

Ja s knihami od Julie Caplinovej určite nekončím. Verím tomu, že i keď pekáreň nezískala moje srdce, nájde sa iná autorkina kniha, ktorá si ma získa. Už teraz si vylaďujem náladičku na Cukráreň v Paríži.

pekáreň v brooklyne

Moje hodnotenie

2.5/5

Autor: Julie Caplinová

Názov: Pekáreň v Brooklyne

Foto a text: dusazeny.sk

Úryvky sú citované z knihy Pekáreň v Brooklyne.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu