Prečo sa oplatí čítať Čistú dušu?

0
969

Čistá duša je pojem, s ktorým ste sa už istotne stretli. Rovnako aj s knihou, ktorá vznikla ako veľký boom. V súčasnosti je síce novinkou Metrofília, no ja som siahla ešte po prvotine. Najviac ma k tomu viedla zvedavosť, keďže sledujem aj instagram cista_dusa a teda či kniha obsahuje len veci, ktoré sú aj tam uverejnené, alebo aj niečo iné.

Nechcem na túto knihu písať recenziu, ani ju nejak špecificky hodnotiť. Chcem vás však na ňu aspoň nalákať alebo na profil čistej duši, pretože čistá duša je:

Originálna

Či už v knižnej podobe alebo na internete, myšlienky spojené s hravosťou slova sú v niečom jedinečné a originálne. Niekedy i vážne témy sú pojaté s úsmevom na tvári. Zamýšľala som sa, ako vôbec prebieha táto hra slov u autora. Je to tak, že autor si sadne a píše? Dá sa na jej tvorbu nejako nastaviť? Alebo je to len spontánne písanie v danej chvíli a všetko ide automaticky? Priklonila by som sa k poslednej možnosti, kvôli plynulosti a ľahkosti, ktorá sa nachádza v riadkoch knihy. Možno sa však mýlim….neviem.

čistá duša

,,čo sa stalo s nami?

čo sa stalo so snami?“

 

čistá duša

,,láska

je zbraň.

namier ju

na mier!“

čistá duša

čistá duša je:

Vážna i veselá

K životu rovnako patrí smiech aj smútok. Pri niektorých slovách sa čitateľ zamyslí, uvažuje, uvedomuje si smutnú skutočnosť. Pri iných sa mu vyčarí úsmev, zasmeje sa, prečíta to i niekomu inému, aby sa pobavil. Zmes príjemného a smutného, tak vytvára predstavu reálneho sveta, v ktorom človek existuje a zakúša oba tieto pocity.

čistá duša

,,ľud z mäsa a kostí – masa bez ľudskosti“

čistá duša

,,nevyrovnaní

ľudia vrhajú

krivé pohľady“

čistá duša

čistá duša je:

Zo života …

….a to ju robí takou úprimnou. Nemusí sa čitateľ nájsť v každom jej riadku, no aspoň v niektorých. Taktiež v nej môže vidieť svoje okolie a uvedomovať si nastavenie súčasnej spoločnosti.

,,aj to, čo nič nestojí, môže stáť za veľa“

čistá duša

,,že

často

zabíjame

čas? To

čas

zabíja

často nás.

že?“

Čistá duša si vás môže získať svojou hravosťou, úprimnosťou či myšlienkami, ktoré sa snaží priblížiť cez objektív kreativity. Je už len na vás, či vás to zaujme alebo nijako nepresvedčí…

Názov: Čistá duša (2017)

  • úryvky sú z knihy Čistá duša (2017)

Zdroj obrázkov: dusazeny.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu