Ochutnala som 1

0
943
ochutnala som

Séria článkov Ochutnala som má na blogu svoju premiéru. Ide o potravinové produkty, na ktoré som narazila prvýkrát (nejde o novinky na trhu, ale pre mňa sú novinkami). Do prvého príspevku som vybrala jeden produkt, po ktorom radšej už v budúcnosti nesiahnem, ale ďalšie dva vám určite odporúčam.

Pečené čaje

Ochutnávku som nezačala zrovna najideálnejším produktom pre mňa. O pečených čajoch som počula veľa dobrého. Žiaľ len počula, pretože keď som sa mohla presvedčiť o ich chuti, nebola som až tak nadšená. Kúpila som si balenie, ktoré obsahovalo štyri príchute:

  • Slivky a rum
  • Jahoda
  • Bylinky
  • Citrón a zázvor

ochutnala som ochutnala som ochutnala som ochutnala som

Hneď prvé, čo sa mi na nich nepozdávalo bolo množstvo sladu. (ani jeden čaj som nemohla dopiť celý) Keďže som diabetička, tak nie som zvyknutá si vôbec osladzovať čaje ani kávu. Cukrom sladený čaj som naposledy pila niekedy keď som bola malá. Tie s medom som si občas dávala, ale ani s ním som to nepreháňala a radšej som si ho dala veľmi málo. Z tohto dôvodu som silnejšie precítila chuť a následné sladenie mi túto chuť len ničilo. Druhá vec, ktorá sa mi na tomto produkte po chuťovej stránke nepáčila bola, že všetky štyri pôsobili umelo. Najviac som to pociťovala pri jahode, kedy som vôbec nemala pocit, že to videlo živú jahodu, ale len nejaký silno presladený sirup. Najhoršie z týchto príchutí však skončil slivka a rum. V tomto prípade išlo však skôr nechuť, ktorá u mňa bola vytvorená ešte v detstve. Mávali sme totižto rumový sirup, pri ktorom stačilo, aby som to len voňala a už sa mi krivila tvár. Preto sa aj viac zameriam na ostatné tri príchute. O jahode som sa už vyjadrila, že mi prišla umelá a zbytočne presladená. Čo sa týka bylinkovej chute, do nej som vkladala najväčšie nádeje, keďže bylinkové čaje milujem –  ich vôňu a vychutnanie si každého glgu. Žiaľ z tohto prevedenia pečeného čaju som mala napokon len zmiešané pocity. Čakala som niečo výraznejšie po tej bylinkovej chuti. Najlepšie napokon chutil zázvor a citrón. Bol síce sladký, ale aspoň zázvor s citrónom túto sladkosť znižovali. Nemôžem povedať, že by som mala túžbu ešte niekedy si kúpiť pečené čaje. Mne vôbec nesadli. Prišli mi presladené a umelé. Inak ich však môže brať zdraví, ktorí obľubujú sladké horúce nápoje. Poprípade sa z nich dá urobiť aj studený čaj. Tak som ich ja ani neskúšala pripraviť, pretože vždy pijem horúci a taký je podľa mňa najlepší. ? Ak by som si však niekedy musela vybrať najlepší z tejto kombinácie, tak v tom prípade by vyhral zázvor s citrónom.

Moje hodnotenie: 1/5

Kokosové chipsy

 

ochutnala som

Kto miluje kokos? Ak ste odpovedali, že ja, tak musíte vyskúšať tento balíček kokosu, ktorý je možné zohnať asi v každom Tescu. S určitosťou môžem povedať, že ho majú v Nitre a v Nových Zámkoch. Keďže ide o orechy, tak nie je najzdravšie zjesť celý balíček kvôli mastnote, no je to i náročné, pretože keď som ich začala jesť, tak sa nedalo prestať. No a z tohto jedla sa stala aj určitá závislosť. Určite vám do tohto odporúčam zainvestovať. …treba ešte povedať, že takéto chipsy sú oveľa lepšie ako tie slané Slovakia 😛 Kokos si doslova vychutnávate.

Moje hodnotenie : 5/5

ochutnala som

Ručne vyrábaná horká čokoláda s posypom  sušeného ovocia

ochutnala som

Posledný výber do tohto príspevku je opäť sladký, no určite nie tak ako pečené čaje. Ide o horkú čokoládu s posypom ovocia. Kupovala som ju v kníhkupectve Artforum a už podľa toho, ako vyzerá je vám zrejme jasné, že nejde o najlacnejšiu kúpu. Avšak ide o kvalitnú kúpu. Z čokolády som mohla aj jesť bez toho, aby som sa musela strachovať o cukor. (samozrejme, že som jedla len po kúskoch a nie polovicu naraz) Má veľmi dobrú chuť, pretože najprv vnímate chuť horkej čokolády a napokon vám zostane na jazyku chuť ovocia. K čokoláde je napísaný aj veľmi trefný text:

,,Šťastie je dar. Doprajte si chvíľu šťastia. Najskôr sa potešte pohľadom na dokonalý tvar a farby a vzápätí sa nechajte unášať symfóniou chutí, ktorú vo Vašich ústach rozohrá kombinácia vysokokvalitnej čokolády, výber najkvalitnejších ovocí a semien a profesionalita našich tvorcov. Naše ručne vyrábané čokolády sú stvorené na to, aby Vám šťastím rozžiarili tváre.“

ochutnala som

Šťastie v jej podaní môžete pocítiť vy, ale taktiež aj niekto, komu by ste ju darovali. Bola by úžasným darčekom. Na výber tam majú z viacerých príchutí. Ja som zatiaľ ochutnala len s jahodami, malinami a s ostružinami, no rada by som si niekedy pochutila aj na ďalších variáciách.

Moje hodnotenie: 5/5

I keď tento článok začal kriticky s pečenými čajmi, na druhý a tretí produkt nenachádzam žiadne mínus. Budem rada, ak by ste mi poprípade povedali vy, aké jedlá ste ochutnali v poslednom čase, z čoho ste boli sklamaní, alebo naopak uchvátení. Poprípade ešte akú máte vy skúsenosť s pečenými čajmi, keďže mne to nevyšlo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu