Moja motivácia pri cvičení #apríl

0
457

V apríli som si pohyb úplne užívala. Tým, že sa oteplilo, tak som viac času trávila vonku či už na prechádzkach, alebo na bicykli. Preto tento mesiac bol zatiaľ najlepší, čo sa týka pohybu, v tomto roku. Viac času som získala najmä homeofficom, ktorý som si vedela nastaviť tak, aby som všetko stíhala a zároveň si užívala prvé jarné slnečné lúče. Cvičila som aj doma – jógu. Stiahla som si novú aplikáciu, ktorá mi sedí oveľa viac, ako tá predtým. Cvičenia sú tam kratšie, ale dajú sa časy cvičenia a oddychu posúvať. Nezobrazuje to však potom pridané minúty po odcvičení.

Aplikácia sa volá Yoga Workout – Yoga for Beginners – Daily Yoga. Hodnotenie na obchod Play má 4,5. Podľa mňa je to taký priemer, nejaké veci by sa tam dali prepracovať a zlepšiť, no mne to aj takto stačí. Na vrchnom videu vidíte screenshot z aplikácie, ktorú som predtým používala a tieto dva obrázky sú zas už zo spomínanej aplikácie.

Jóga tvorila najväčšiu časť pohybu, no pridal sa k nej aj bike a prechádzky. Zväčša to boli hodinové (vychádzky), no ostali sme zatiaľ len v blízkosti mesta a raz sme sa vydali na aute pod Hrušov (na začiatku mája) a tam sme vybrali bicykle z auta a naša trasa viedla popri lesíku a potoku. V prírode sa mi asi najťažšie bicyklovalo, ale na druhej strane to bolo najkrajšie. Bola to zmena popri rovných cestách mesta. Neviem prečo, ale stúpanie chôdzou mi vôbec nevadí, no takto to bolo pre mňa náročné a ešte som bola v strese, že či náhodou mi nezačne hypoglykémia, keď som tak intenzívne pociťovala únavu. Určite však odporúčam sa vydať skôr na takúto trasu, ako na hrádzu, alebo cez mesto.

májová fotka

Posledný bod aktivity v tomto mesiaci bola minitúra, o ktorej si viete prečítať v tomto článku. Pre mňa je to asi najlepší spôsob pohybu, len tým, kde bývam nemám veľmi možnosti, kam by som tak chodila na túry. O to viac si vážim, keď mám možnosť ísť takto do prírody na nejakú zrúcaninu.

Apríl bol aktívnym mesiacom, čo už máj nie je 😀 😀 . Verím však tomu, že v júni sa opäť vrátim viac k cvičeniu a celkovo k pohybu. Akými aktivitami trávite čas vy? Aký druh pohybu si vyberáte?

Zdroj: titulná fotka – pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu