Minitortička

0
1732

Minitortička – cheesecake s lesným ovocím

Ahojte pri novom článku, ktorý bude sladký. Pôjde o recept na minitortičku, konkrétne cheesecake s lesným ovocím. Popravde, neviem aký je oficiálny recept na tento zákusok, a preto ho robievam z hlavy s minimom ingrediencií. Keďže neobľubujem tvaroh, tak je zrejmé, že ani cheesecaky nemám rada. Teda ich rada vytváram a potom sa pozerám na to, ako ich niekto zje. 😀 😀 a hlavne keď chutí, tak mám obrovskú radosť. Budem rada, ak sa aj vy podelíte s vašimi receptami na tento zákusok a potom rada vyskúšam aj iné, overené recepty.

 

Budete potrebovať:

Cesto: piškóty, maslo ( Hera )

Krém: 1 ricotta, 500g tvaroh, cukor, soľ, čučoriedky

Ozdobenie: lesné ovocie ( maliny, čučoriedky ), kúsky čokolády

Postup:

  1. Z piškót a masla si vypracujete cesto, ktoré napcháte do formičky. Ako vidíte, tá moja bola malá, čiže toho stačilo málo. Keď je cesto pevne vsadené, formičku dáte na 10 minút piecť na 190 stupňov. Neviem vám povedať koľko presne masla a koľko piškót lebo ja to meriam okom. Vidím koľko potrebujem a toľko dám.
  2. Vytlačíte si do misky ricottu ( namiesto ricotty zvyknem dávať aj mascarpone ) a tvaroh, poriadne to premiešate a pridáte cukor podľa chuti. Ako má kto rád. Ja som dala 3 lyžice, lenže koláčik nebol určený mne, ….a že nabudúce môžem dať aj štyri. Nezabudnite štipku soli. ( niekedy pridávam do krému aj citrónovú šťavu, je to super pre tých, ktorí obľubujú citrusy )
  3. Z rúry vytiahnete formu a lyžicou naplníte prvú vrstvu, na ňu poukladáte čučoriedky a zakryjete ich ďalšou vrstvou plnky, dáte naspäť do rúry, ktorú stiahnete na 170 stupňov. Pečiete cca 50 min až 1 hod.
  4. Po vytiahnutí z rúry dozdobíte ( maliny, čučoriedky, kúsky čokolády ) povrch koláča a počkáte kým troška ochladne, aby mohol ísť do chladničky.
  5. Ochladnutý koláčik môžete podávať. 🙂

 

Minitortička - cheesecake s lesným ovocím - duša ženy Minitortička - cheesecake s lesným ovocím - duša ženy

Minitortička - cheesecake s lesným ovocím - duša ženy