Mesiac na stránkach kníh – Máj

0
646

Máj bol na prečítané knihy dosť hojný. S tými recenziami na ne to bolo už v nižšom počte. Dokopy som teda prečítala:

9 kníh

2180 strán

Knihy - duša ženy

Najviac vo mne zarezonovala kniha zo španielskej literatúry: Mlčanie sirén, ktorá bola veľmi emotívna a vedela si chytiť toho svojho čitateľa do pazúrov. Recenziu na ňu si môžete prečítať TU.  Ďalšou knihou, ktorá bola taktiež pre mňa milým prekvapením, no nepísala som na ňu recenziu, bolo Osem hôr od Paola Cognettiho. Kniha je síce písaná v takom pokojnejšom duchu a nezažijete veľkú akciu, no pre tých, ktorí milujú hory a prírodu tak ich zrovna na takéto miesta príbeh prenesie a každý uvidí silu prírody, ktorú i keď človek stále pretvára, tak napokon ona má tú silu vstať, okúzliť, no i zabíjať. Nesmieš povedať a Tá hudba mi stále znie v hlave sú knihy, na ktoré recenzie si budete môcť prečítať na Vinlite. Takže odkaz potom bude v niektorom mesačnom zhrnutí. Tento mesiac tam bola publikovaná recenzia na Ivy Pocket 3, kto by si ju chcel prečítať tak môže TU.

Kniha Ivy Pocket - duša ženy

Časť literatúry, ktorú som prečítala tvorili i dievčenské romány :

Grafitové dievča od Varáčkovej bolo síce lepšie ako jej tvorba, ktorú som doteraz mala možnosť čítať, no bol to taký priemer. Šprtka bola napokon veľkým prekvapením a pozitívnym. Nešlo len o humornú knihu ale tým, že autorka čerpala veľmi veľa zo svojho života, tak aj o autentickú literatúru, ktorá otvára vážnejšie témy o vlastnej hodnote a jedinečnosti v spoločnosti. Netreba sa hrať na niečo, čo vôbec nie sme a necítime sa tak dobre, ale treba zostať sebou samým bez pretvárky a so svojou rodinou a priateľmi, na ktorých najmä záleží. A napokon sklamanie prišlo knihou Nevypovedané. Plusom knihy je autorkina snaha o načrtnutie citlivej témy sexuálnej orientácie, ale už pri samotnom príbehu mi liezla na nervy hlavná hrdinka, ako aj predvídateľný dej a detektívna zápletka, ktorá nebola až tak detektívna…

Medzi neutrálne knihy sa zaradila aj Som mama, ktorá síce určite nezamúti vodu medzi literárnou kritikou, skôr ponúka odľahčené čítanie plné humoru a svojského štýlu autorky. A napokon aj jedno veľké sklamanie Máni Stinn Chlapec, ktorý nebol. Kniha od ktorej som veľa čakala, no celá mi prišla vágna a recenziu na ňu si môžete pozrieť TU.

Knihy - duša ženy

Medzi najlepšie by som teda za mesiac zaradila Mlčanie sirén a Osem hôr. Najhoršie by som vybrala Máni Steinn Chlapec, ktorý nebol a Nevypovedané…to s takými odretými ušami, lebo naozaj tie mínusy priniesla najmä hlavná hrdinka, jej vykreslenie autorkou, ktoré z nej robilo  úplné neviniatko a dokonalú postavičku v deji, zatiaľ, čo celý príbeh začínal dosť originálne, no priebeh a záver boli sklamaním.

Tento mesiac som robila aj dva rozhovory. Jeden s Janou Šulkovou, ktorý ste si mohli prečítať na blogu a druhý na Vinlit s autorkou knihy Nesmieš povedať.

Síce sa mi nepodarilo napísať na všetky knihy recenzie, no väčšinu som ohodnotila. Chcem však v nasledujúcich recenziách trošku zmeniť spôsob hodnotenia. Okrem písaného textu tam pripojím aj také to obrázkové alebo hviezdičkové hodnotenie, ktoré vám je iste z viacerých blogov známe.

Tak takýto bol môj knižný máj, uvidím, čo prinesie jún. 🙂

zdroj foto: dusazeny.sk, vinlit.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu