Mesiac na stránkach kníh – August

0
492

Mesiac na stránkach kníh – August

August bol pre mňa rušným mesiacom, v ktorom som absolvovala pobyt v nemocnici, končila som svoju pracovnú skúsenosť v Bratislave a musím priznať, že som bola dosť unavená a aj znechutená. K čítaniu som mala problém sa dostať tak, aby som si ho vedela aj vychutnať. Napriek tomu som siahla po viacerých knihách, i keď ma nie vždy dokázali nadchnúť.

6kníh

1520 strán

knihy

Mesiac som začala dievčenským románom Hovor! , ktorý sa čítal rýchlo a jednoducho. I keď samotná zápletka bola ťažšou témou, autorka ju spracovala veľmi zjednodušene, čo v konečnom dôsledku uškodilo príbehu. Napriek tomu to nebolo zlé čítanie. O niečo lepšie som zhodnotila ďalší dievčenský román od slovenskej autorky – Tanec pre Luciu Frey . Nezaujalo ma to síce až tak príbehovo ( mala som čitateľský konflikt s postavami ), no celkom ma zaujal štýl písania autorky a preto som jej knihu hodnotila aj pozitívnejšie. Najviac v pamäti mám uchovanú jej schopnosť narábať so slovami, ktorú v tom veku, v akom vyšla kniha, nemá každý debutujúci autor. Vážnejšiu tematiku mali  nasledujúce knihy a to Mischling a Cigán je Cigán . Mischling spätne hodnotím ako najlepšiu knihu, ku ktorej som sa dostala minulý mesiac. Dala som jej aj najlepšie hodnotenie a myslím si, že si to určite zaslúži. Čo sa týka knihy Cigán je Cigán, s ňou som mala už počas čítania problém a aj potom následne pri spätnom hodnotení. Bola som ochotná prijať tvrdenia autorky, ale v rámci reportáží by som čakala väčšiu objektivitu. No a tému skutočného života napokon uzavrel Max Kašparů v knihe Nebudem hrať divadlo pred Božou tvárou. Ide o rozhovorovú knihu, na ktorej by som pozitívne zhodnotila otázky, ktoré mu boli kladené a to, že kniha mala určitú postupnosť a myšlienky na seba pekne nadväzovali. Celá kniha čitateľovi umožnila bližšie spoznať nielen okolie, ale aj vnútorný svet  Maxa Kašparů. To je zrovna to, čo mi chýbalo pri knihe Odvlečení, ktorú som spomínala v predchádzajúcom príspevku Mesiac na stránkach kníh.

kniha

Nakoniec by som tento článok uzatvorila niečim romantickým a to knihou Zvuky letných nocí. Povedala by som, že ide o klasickú romantiku, ktorá vám ponúkne ľahké čítanie, nijako nenamáha váš mozog a je veľmi predvídateľné, ako dané príbehy skončia.

Tak takýto bol august, nemala som veľmi šťastie na wau knihy. Najlepšie však  hodnotím Mischling a Nebudem hrať divadlo pred Božou tvárou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu