Knihy pre deti a rodičov – Štefánia korunná princezná

0
567
štefania korunna princezna

Diana Mašlejová – Štefánia korunná princezná

Knižka Štefánia je útlym životopisným rozprávaním najmä pre detského recipienta. Odkrýva nielen osobnosť belgickej princeznej, ale i tajomstvá samotného kaštieľa v Rusovciach, ktorý sa nachádza v jednej z bratislavských častí a istý čas bol domovom Štefánie. Spomienky však autorka viac sústredila do obdobia, kedy bola Štefánia Belgická vydatá za následníka trónu, Rudolfa Habsburského. Celkové rozprávanie je prispôsobené veku čitateľa a určité úseky života pri tróne sú zjemnené, poprípade vynechané. I napriek tomu, je to zaujímavé čítanie, ktoré ponúka nové informácie a nenúteným spôsobom vzdeláva.

štefania korunna princezna

„A žiadne miesto sa nevyrovná tomu, ktoré môžeme nazývať naším domovom. Z domova sa totiž neuteká, doma je človek rád. A s potešením sem pozýva svojich priateľov.“ (str. 9)

Mne prišlo až vtipné to zjemňovanie, keďže okolo samotného Rudolfa sa točilo veľa škandálov. Tým pádom som autorke neuverila idylickosť, ktorú opisuje (veď ani neexistovala). Je to však veľmi prínosná knižka k určitému všeobecnému prehľadu pre deti, a teda najmä pre Bratislavčanov (a okolie), ktorí Rusovce poznajú a prostredníctvom knižky sa na daný kaštieľ môžu pozrieť aj inak.

Inak je knižka veľmi pekne napísaná. Máte pocit, že čítate rozprávku. K textu sú pridané i ilustrácie, ktoré sa tam mne veľmi hodili.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu