Knihy pre deti a rodičov – Malý vlk s veľkým srdcom

0
591
malý vlk s veľkým srdcom

Tomasz Samojlik – Malý vlk s veľkým srdcom

Rozprávkový príbeh o malom vlkovi Orieškovi je milým a poučným rozprávaním, ktoré zaujme zvedavé deti. Zavedie ich do lesa medzi svorku vlkov, v ktorej má každý svoje miesto.
Malé vĺčatá, Orieška a jeho bratov, učí a vedie do života starý vlk Krivý, ktorý so sebou nesie múdrosť staršej generácie. Učí ich využívať ich zmysly, privádza ich k poslaniu vlkov, no nechýbajú ani tajuplné legendy, ktoré im s radosťou rozpráva. Oriešok však nie je vĺčaťom, ktoré by bolo silné, či rýchle. Dokonca má problém i s čuchom, kvôli čomu za svojimi bratmi zaostáva. Má však iné dary a danosti, ktoré z neho robia výnimočného vlka.

malý vlk s veľkým srdcom „Autor Tomasz Samojlik predstavuje najmladším čitateľom fascinujúci svet vlkov. Tento nádherný príbeh priateľstva a hrdinstva nás presvedčí, že spolupráca medzi vlkom a človekom môže zachrániť vlčí aj ľudský život (anotácia).“

 

 

Knižka je vhodná pre detičky, ktoré sa rady zahĺbia do príbehov o zvieratkách, kde sa pred nimi objaví sila priateľstva, lásky a dobrodružstva. Príbeh vie rodič s dieťaťom analyzovať a rozprávať sa s ním o jednotlivých statiach. Menšie detičky môžu spracovávať dej na základe ilustrácií, ktorých je v titule niekoľko a sú prekrásne (budú však potrebovať pomoc staršieho). Text má veľké písmená, čo uľahčuje čítanie i začínajúcim samočitateľom, ktorí si knižky už chcú čítať bez rodičov, poprípade oni chcú čítať mame či tatovi. Malý vlk s veľkým srdcom je krásny príbeh, ktorý zobrazuje i vzťah človeka k prírode. Ukazuje negatívne aspekty, ktoré do prírody prinášame. Zároveň svojou jemnotou a milotou dokáže dojať i dospelákov. Knižka je odporúčaná čitateľom od šiestich rokov.

malý vlk s veľkým srdcom

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu