IG minirecenzie – Smútok je tvor s krídlami

0
1123
instagram

Max Porter – Smútok je tvor s krídlami

Táto kniha svojou čistotou a jednoduchosťou zaujme hneď na prvý pohľad. Sľubuje náročnejšiu tému, tému straty blízkeho človeka, podanú viac v symbolike a v umeleckejšom duchu. To všetko som videla na knihe Smútok je tvor s krídlami, keď som ju prvýkrát vzala do rúk. Potom však prišlo k čítaniu…Celkovo sa kniha číta veľmi rýchlo, lebo je malá a tenká. Máte ju prečítanú do dvoch hodín, no ja som mala pocit, že sa mi vlečie. To, čo sa v príbehu nachádzalo ma vôbec nebavilo. Pôsobilo to na mňa tak nijako, nič mi to nedalo. Sledujete jednu domácnosť, ktorá zostáva bez matky – len otec a syn. Viac ako vnútro syna sú čitateľovi predostreté myšlienky otca. Jeho smútok zo straty, určitú neschopnosť začleniť sa do zabehnutých koľají, ktoré boli v okamihu úplne zničené, pocity straty a viny až samotné vyliečenie sa z bolestí sú skryté pod literou Portera.

Stretla som sa už s touto tematikou v iných knihách a tie ju veľakrát oveľa lepšie spracovali. Autor sa v tomto titule snaží o umeleckejší prejav, nabáda čitateľa k predstavivosti a k riešeniu jeho reči bohatej na metafory, symbolov a zamlčaných kúskov jeho víru myšlienok…napokon sa to všetko snaží vyznieť povznesene, ale to je asi tak všetko. Autor pre mňa vytvoril veľkú okrášlenú bublinu, no jej vnútro neprekvapí, nešokuje, nič nedá. Pre mňa maximálna strata času!

Hodnotenie 1/5

Instagramové minirecenzie sú moje kratulinké názory na niektoré knižky, ktoré ste mohli zahliadnuť na instagramovom účte dusa.zeny .