IG minirecenzia – Na sociálnej sieti

0
992

Eva Martinovičová – Na sociálnej sieti

Knižka Na sociálnej sieti ma nijako veľmi neohúrila. Ide o celkom zaujímavú tému, no spracovanie bolo pre mňa už nudnejšie a nie veľmi presvedčivé. K hlavnej hrdinke som si nijako nenašla cestu a celý čas mi bola svojím spôsobom nesympatická a nemala som ju rada. Na to, koľko mala rokov mi prišla nerozumná a celé sa to točilo len okolo nej. Dokonca som sa ako čitateľ dozvedela, že mala dcéru a aj rodičov, no tí sú maximálne povrchne braní v tomto titule. Všetko sa točí len okolo nej, okolo jej bolesti zo vzťahov a posadnutosťou byť niekým.. Sociálne siete sú povrchným miestom, kde vznikajú všelijaké vzťahy. No a hlavná hrdinka sa púšťala do stretávania s hocikým, i keď dôvod som nejak nepochytila. Autorka sa síce snažila o nejakú hlbšiu analýzu protagonistky, rovnako ako aj o osobnejšie interpretovanie vzťahov, no i tak mi celé prostredie knihy a hrdinky prišlo povrchné a lacno predstavené.

Na druhej strane knižka zobrazuje to, ako časť našej populácie žije. Zobrazuje určitú závislosť od sociálnych sietí, ľahkovážnosť a chladnosť vzťahov, ktoré môžu vzniknúť pri zoznamovaní cez rôzne zoznamky a taktiež sebeckosť. I napriek tejto hodnote, ktorú knižka môže niekomu ponúknuť, niekomu otvoriť oči, pre mňa to nebolo. Napríklad mohla autorka hlbšie rozobrať psychické problémy, ktorými trpela hlavná postava, no i to zostalo na povrchnej úrovni.

Sociálna sieť je ako novodobá cirkev s povinnou dennou návštevou. Od on-line užívateľov denne očakávame vypočutie a rozhrešenie prežitých aj vymyslených myšlienok a činov. (úvod knihy)

Na sociálnej sieti je jednohubka zo súčasného života žien a mužov okolo 40 – 50 rokov. Preto môže aj viac zaujať túto generáciu čitateľov. Mňa ako o polovicu mladšiu čitateľku iritovalo správanie hrdinky, rovnako ako jej rozhodnutia a neustále fňukanie. Romantické prvky (ak možno o nejakých vravieť) boli neuveriteľné vzhľadom na tie vzťahy, aké sa v knihe rozoberali. AK hľadáte niečo hlbšie, niečo na analyzovanie, tak asi po tejto knižke nesiahajte. Ak však hľadáte rýchle čítanie, ktoré zobrazuje správanie súčasnej populácie, no len zobrazuje a nepridáva nijakú nadčasovosť, v tom prípade Na sociálnej sieti zhltnete a budete s knihou spokojní.

Instagramové minirecenzie sú moje kratulinké názory na niektoré knižky, ktoré ste mohli zahliadnuť na instagramovom účte dusa.zeny .

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu