IG minirecenzia – Darček

2
793

Sebastian Fitzek – Darček

„Moja otázka je konkrétnejšia: myslíš si, že Zlo je niečo, čo sa odovzdáva z generácie na generáciu?“ (str. 126)

V tejto „recenzii“ sa vám idem vyplakať. Darček bola pre mňa kniha, ktorej inak ako trápenie neviem povedať.  Dostala som ľadovú sprchu, lebo takéto sklamanie som naozaj nečakala. Veľmi sa mi od Fitzeka páčila Terapia, a aj Pasažier 23 ma presvedčil, no toto… Ja som sa nudila od prvej po poslednú stranu, normálne som preskakovala vety, niekedy aj polovicu strany a s pokojným svedomím môžem povedať, že som tým o nič neprišla. Hlavný hrdina mi bol absolútne nesympatický, rovnako ako zvyšok vedľajších postáv. 😀 😀 Keby naozaj netúžim vedieť, že čo autor vymyslel v závere, tak to určite nedočítam. No nemôžem povedať, že by ma ten záver nejak „rozvalcoval“ a najmä presvedčil. Pre mňa je toto zatiaľ najhoršia kniha od Fitzeka a úprimne …neviem, či vôbec tak skoro siahnem po ďalšej. Toto píšem tesne po dočítaní a preto ešte moje emócie nie sú v pokojnom stave, no fakt som strašne sklamaná, rozčarovaná. Viac ani nedokážem o Darčeku napísať a tento článok bude historicky najkratší v rámci IG minirecenzií. Odporúčam vám siahnuť po Fitzekovi, ale nie po Darčeku.

„Chcem vám niečo dať.“

Hosť zdvihol lem svojho červeného vzorovaného drevorubačského pulóvra a Milan pochopil, že kabát si nevyzliekol preto, že by mu bolo teplo. Inak by sa totiž nedostal k malej škatuľke, ktorú mal v taštičke na bruchu.

„Čo je to?“

Muž položil drobnú kartónovú škatuľku pred seba na stôl. Bola veľká ako Rubikova kocka, biela, bez nápisov.

Škatuľka na klobúk víly.

„Darček.“

(str. 40)

Instagramové minirecenzie sú moje kratulinké názory na niektoré knižky, ktoré ste mohli zahliadnuť na instagramovom účte dusa.zeny .

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu