Duet 2 – hra pre páry

0
3209
Duet2

Vitajte pri novom článku, v ktorom by som vám rada predstavila jednu hru, ktorá ma zaujala na prvé počutie a hneď som si ju aj kúpila. Jedná sa komunikačnú o hru pre páry, ktorá má za úlohu zlepšiť a rozvíjať partnerské zručnosti.

Táto hra sa ukázala, vzišla na svet počas Národného týždňa manželstva a bola spojená so zaujímavou aktivitou. Jednalo sa o to, že v jednotlivých kaviarňach, kam prišli partneri, boli tieto kartové hry a rovno tam sa hru mohli hrať, poprípade aj potom kúpiť za lepšiu cenu. Nevýhodou bolo, že napríklad v mojom okolí taká kaviareň vôbec nebola, čiže tie miesta vrámci Slovenska ešte nie sú tak rozdelené, aby to bolo celoplošné.

Ja som si ju teda objednávala cez internet a úplne som bola vytešená, keď tá malá škatuľka prišla. Na potvoru som vtedy bola chorá, čiže som musela čakať, kým sa k nej dostanem. Aké boli napokon moje pocity z nej?

Duet2

Tým, že nie som veľmi spoločenský typ, nie som ani veľmi správny adept na spoločenské hry ako sú activity, monopoly či dostihy a sázky. Niežeby som voči tým hrám niečo mala, keďže som všetky hrala, len keď to hrám s väčším počtom ľudí, tam mi to príde časom monotónne. Táto „hra“, keďže je len pre dvoch a najmä o nich dvoch sa ani veľmi nedá radiť medzi hry. Ide najmä o spoznávanie toho druhého, s kým v tom čase tvoríme a plánujeme spoločnú budúcnosť. Je to milý spôsob ako možno aj ukázať, že v niečom síce zaostávame ale zato toho človeka naozaj poznáme a počúvame najmä. A napokon môže to dopomôcť aj k reflexii na seba samého. Ako ja sám počúvam toho partnera, ako často sa s ním snažím rozprávať, poznám jeho túžby?

Hra nemá jedného víťaza. Myslím, že obaja v tej chvíli sú víťazi, lebo sa snažia pracovať na vzťahu a na tom, aby im bolo spolu dobre.

Avšak si myslím, že je to oveľa zaujímavejšie pre tie páry, ktoré buď prešli nejakou krízou alebo sú spolu už naozaj hodný čas. V niečom je to potom možno aj náročnejšie, ale i radostnejšie, keď si tí ľudia uvedomia, čo všetko spolu prekonali a stále sa snažia na sebe pracovať. Celkovo táto hra je hra-nehra, pretože i keď je tam tá zábava, ten aspekt vlastnej spolupatričnosti na budovaní vzťahu je o niečo silnejší. Samotné kartičky otvárajú otázky z rôznych oblastí spoločného žitia či chodenia, ktoré slúžia aj na rozpomínanie sa na pekné spomienky.

Možno to nepatrí medzi hry, ktoré by človek vyťahoval každý mesiac, no dokáže to oveľa viac úsmevov vyčariť a riešení nájsť i keď len raz do roka. 🙂

Duet2
Hracie kartičky

Ak vás táto hra zaujala, tak oveľa viac o nej si môžete prečítať na vztahovo.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu