Cesta na zrúcaninu…

0
1455

Zrúcanina Gýmeš

Pred pár dňami som uverejňovala článok z arboréta, na ktorý nadväzuje i toto pokračovanie výletovania. Mlyňany neboli jediným cieľom dňa, ale bol ním i zrúcanina hradu Gýmeš. Autíčko nás doviezlo do obce Kostoľany pod Tríbečom, odkiaľ sme krátkou lesnou cestou pokračovali až k samotnej zrúcanine. Táto túra je nenáročná, vhodná aj pre deti. Terén nie je strmý, je ľahko prekonateľný a jediné, čo môže dobiedzať je hmyz ( ale však ten je tam doma 🙂 ). Mohli sme šľapať takých 40 – 50 minút. Nehrozí, že by ste sa na ceste stratili, pretože k správnemu cieľu vás jednoznačne zavedú neprehliadnuteľné značky.

Keď sme prišli až k zrúcanine, tak sme zostali prekvapení, pretože to bolo dosť rozsiahle a plné ľudí. Množstvo z nich si tam opekalo, aj po ceste sme stretli takých, ktorí sa tam chystali ešte len ísť opekať, ďalší sa opaľovali, kochali výhľadom, alebo len oddychovali. Pekné počasie vylákalo viacero ľudí i na takúto turistiku, čo je len plus, lebo bolo vidno, že ešte stále veľa rodín trávi čas spolu a v prírode.

Na zrúcanine stále prebiehajú práce, čo znamená, že niektoré miesta boli nebezpečné. Veru, taký pád z výšky by nevyzeral pekne. Čiže je na každom, aby si dával obrovský pozor a radšej neriskoval. Nie je to tam nijako zabezpečené! ( a niektoré deti, na ktoré nedávali pozor rodičia, išli na také tesné miesta, až som zatajila dych…)

Toto miesto, pri dobrom počasí ponúka ľahkú turistiku, príjemný oddych a krásne prostredie. Bola som tu síce ako malá, no určite som si to do takýchto detailov nepamätala a som rada, že v mojej hlave sa vynoril nápad, ísť opäť na toto miesto. Bolo tam úplne super. Dokonca som sa aj opálila. 😀 😀

Keby ste sa i vy náhodou rozhodli preskúmať túto oblasť, neprehliadnite o kúsok ďalší kopček, kde niekedy stál Studený hrad. Teraz tam už nič z neho nenájdete, no ponúka pohľad na hrad Gýmeš, ktorý tiež stojí za to.

No a z Gýmeša uvidíte i túto krásnu panorámu…

Foto: dusazeny
gymes.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu