9 žien – 9 životov

0
1478

Každý z nás si vytvára určitú cestičku v živote. Tá cesta má mať nejaký cieľ, zmysel, za ktorým ideme. Samozrejme, že to mám i ja. Nejaké tie sny, ktoré raz dúfam, že budú skutočnosťou. Niekedy však tá cesta nie je najľahšia. Môžu prísť prekážky, neistota, strach, ale aj lenivosť. Človek potrebuje počuť povzbudenia, ktoré ho budú neustále nakopávať v tom, čo robí a čo chce robiť naďalej. Takými povzbudeniami môžu byť aj myšlienky neznámych ľudí. Do tohto článku som vybrala niekoľko citátov žien, ktoré sú inšpiratívne a môžu i vás k niečomu motivovať.

,,Najdôležitejšie je milovať, byť milovaná, šťastná a vyrovnaná sama so sebou.“ 

Na to, aby sme sa nejako v živote posúvali ďalej je dôležitá sebaláska. Ak nevieme mať radi sami seba, ako môžeme vedieť mať radi niekoho iného? Nemôže to však preskočiť k chorému narcizmu. Dôležité je, aby to bola zdravá láska, nijako prehnaná, ktorá nám ukazuje našu hodnotu v tomto svete.

 

,,Pravá krása ženy nie je v jej postave, v spôsobe oblečenia, v šatách, ktoré nosí alebo štýle jej účesu. Krásu ženy vidno v jej očiach, pretože sú oknom do jej duše, miestom, kde prebýva láska.“ 

Veľká pravda. Je jedno, aký sme na povrchu, ale dôležité je, aký sme vo vnútri. Nemá hodnotu to, že ako sme dnes vyšli von, ale s akým cieľom a odhodlaním niečo spraviť. A ak je človek bez lásky….čo vlastne má? Dokáže byť tak šťastný?

,, Usmievaj sa na každého, nezáleží na tom kto to je, a to ti pomôže, že porastieš do väčšej lásky voči každému.“

Tento citát som mala použitý aj na starom blogu. A naozaj to pomáha k lepšiemu pocitu zo seba samého. Robiť niečo tak jednoduché pre človeka, ako úsmev, a obdarovávať tým ľudí, ktorých ani nepoznáme. Čo získame naspäť? S najväčšou pravdepodobnosťou tiež úsmev. A vidieť niekoho usmiateho, veselého vždy spôsobí spätnú radosť nám.

,, Vo vyprahnutosti a prázdnote sa duša stane pokornou. Niekdajšia pýcha zmizne, keď už človek v sebe nenachádza nič, čo by ho oprávňovalo pozerať na iných zhora.“ 

K tomuto ani nie je čo dodať. Kto chce byť správnou osobou vo vnútri, tak určite sa snaží, aby každého človeka bral narovnako so sebou. Nesnažil sa nikomu ukazovať, že ja som ten lepší. Lebo pravda je, že tým ukazuje len to, že je naopak – horší.

,,Nepovedať všetko, neukázať všetko. Svet má rád záhady.“ 

Pre introvertov určite ľahšie. Ale naozaj, prečo všetko o sebe roztrubovať? Ten, kto má skutočný záujem o našu dôveru a osobu, vydrží čakať, kým mu to sami povieme aj po častiach. Radšej ukázať svoju osobu len tým, ktorí o to stoja, ako širokému publiku, ktoré nemusí mať vždy najlepšie úmysly. A vždy bude mať človek svoje zákutia duše, ktoré nebude odhaľovať, svoj osobný priestor, do ktorého nevpustí nikoho.

,, Fantázia ženy je veľmi rýchla, v okamihu preskočí od obdivu k láske, od lásky k manželstvu.“ 

Veľakrát nás fantázia zavedie na rôzne miesta. Niekedy však môže prísť k sklamaniu, ak tie túžby, ktoré máme s niekým nezdieľa spolu s nami. Vtedy i také nadšenie z nás opadáva a prichádza smútok. Fantazírovať? Alebo žiť len zasadený v realite všedných dní? Ja patrím k tým, ktorí fantazírujú, premýšľajú a viem, že niekedy je to už o nervy. Hlavne vtedy, keď viem, že to nemôžem nijako vyriešiť, porozprávať sa, lebo sa bojím, že by som tým niekoho otravovala, alebo vyplašila. Je jasné, že city v mnohých prípadoch vyhrávajú nad rozumom, nie je to vždy však správne.

Jane Austenová je moja obľúbená spisovateľka a svojimi knižnými hrdinkami čitateľa privádza k rôznym úvahám.

,,Treba mať vytrvalosť a sebadôveru. Treba veriť, že máme schopnosť na niečo, a dosiahnuť to za každú cenu.“ 

To za každú cenu by som úplne nepraktizovala. Pravda však je, že naozaj je potrebná vytrvalosť a sebadôvera. Myslím si, že to je veľmi veľakrát práve  to, vďaka čomu niečo dosiahneme. Mnohé schopnosti môžme cvičiť, zlepšovať sa v nich, môžme byť v nich geniálny, ale ak chýba vytrvalosť v tom, aby sme niečo dotiahli do konca, alebo sebadôvera, ktorá by nám vravela – VEĎ TY NA TO MÁŠ – je malá šanca, že to dosiahneme.

,, Ľudia, ktorí to vo svete niekam dotiahnu, sú tí, ktorí vstanú a podľa okolností hľadajú také, ktoré potrebujú a keď ich nemôžu nájsť, tak si ich vytvoria.“ 

Čiže buď tvorivý, kreatívny, nenechaj sa znechutiť, ak aj okolnosti ti neprajú. Dá sa spraviť prestávka, ale vždy sa treba vrátiť k tým veciam znova. Možno len iným spôsobom.

,, Milovať, čo robíš, a cítiť, že na tom záleží – môže byť niečo zábavnejšie?“ 

Zjavne každý si odpovedal, že nie. Preto sa treba snažiť, aby sme naozaj vykonávali činnosti, ktoré budú obsahovať obe tieto podmienky. A ak také teraz aj nie je….časom to určite príde, len tomu treba veriť a snažiť sa o to. Nezabúdať, čo v živote naozaj chcem a byť pri tom šťastný.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu