3 vianočné príbehy

0
2505

Ako môj vianočný článok som sa rozhodla uverejniť tri knižky, ktoré ma sprevádzali týmto predvianočným obdobím. Nerozpisujem sa pri nich veľmi, lebo napokon všetky tri sú v niečom hodnotné azda pre každého. Každý si v nich môže nájsť to svoje, čo mu vyčarí úsmev či spustí slzičku. Ukazujú to, ako by sme mali vo svete fungovať nielen na sviatky, ale po celý rok. Dúfam, že tento krátky článok bude pre vás inšpiráciou na to, aby ste buď ešte teraz narýchlo siahli po niektorej z nich, alebo si ich v pokoji prečítali tie nasledujúce Vianoce. 🙂

Škatuľa od topánok  je útla knižka, ktorá rozpráva jednoduchý príbeh. Príbeh, ktorý je možné, že poznáte čiastočne aj z rozprávania. Aspoň ja som určité prvky zachytila ešte skôr, ako som sa k tejto knižke dostala. Najdôležitejšia črta, ktorú nesie je však, že pestuje duchovnú stránku človeka už od útleho detstva. Zobrazuje ešte silnú detskú vieru, ktorá je čistá a nevinná. Pre dospelých je v tom nabádanie, aby i my sme videli krásu sveta, ktorú sme dostali a aby k tým jasličkách sme prinášali všetko (smútok, radosť, bolesť, prosby, vďaku…), a obdarovali tým Ježiška.

Vianočné mystérium je kniha, ktorá sprevádza čitateľa celým adventom. Zasahuje súčasnosť i minulosť, čo napokon vytvára príbeh, v ktorom je množstvo zázrakov, tajomstiev a očakávaní. Súčasnému chlapcovi z Nórska zobrazuje biblické putovanie, ktoré je nasýtené informáciami z celého sveta.  Pobáda k pomoci, k mieru vo svete a najmä k láske. I keď táto knižka je drahšia, patrí zároveň medzi knihy, ktoré neozdobia knižnicu len z vonkajšej strany, no dodávajú jej aj duchovnú, a literárnu hodnotu z vnútra.

Vianočná koleda je moja srdcová záležitosť, bez ktorej sa nezaobídem. Je to príbeh, pri ktorom sa rozplačem a takých príbehov u mňa nie je až tak veľa. Je to knižka, ktorá je vyčítavá, možno trošku prísna, no veľa ľudí práve takéto napomínanie aj potrebuje. Zároveň však hovorí aj o sile lásky, ktorou niekoho obdarujeme a sme ňou obdarený. Tento rok som na knižku Vianočná koleda písala aj článok do Vinlitu, tak ak by vás viac zaujímalo, čo všetko na nej oceňujem kliknite SEM

Verím tomu, že i vy ste si predvianočné obdobie spríjemnili nejakou knihou s vianočnou tematikou. U mňa to boli teda tieto tri knižôčky a verím tomu, že tie budúce Vianoce si opäť spríjemním nejakými ďalšími.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu